Zwrot podatku – USA

Bywają sytuacje wśród naszych rodaków, kiedy istnieje potrzeba zagranicznego wyjazdu. Polacy często wyjeżdżają za granice w poszukiwaniach lepszej pracy. W naszym kraju z pracą bywa często krucho, więc często Polacy są niejako zmuszenie wręcz do służbowych wyjazdów zagranicznych, aby zarobić na chleb dla rodziny. Być może dojdzie do sytuacji, kiedy będziemy musieli udać się za pracą aż za ocean, do Stanów Zjednoczonych. W USA przebywa obecnie bardzo wielu Polaków, którzy decydują się na stały pobyt na terenie Stanów Zjednoczonych. Może się zdarzyć także tak, iż wyjedziemy tam na krótki czas do pracy. W momencie powrotu do ojczyzny istnieje możliwość otrzymania dodatkowej sumy pieniężnej, doliczonej do tej już zdobytej, zarobionej na terenie Stanów Zjednoczonych. Otóż, chodzi tu o zwrot podatku za legalną pracę w USA.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Co ważne, zwrot podatku przysługuje jedynie osobom, które były zatrudnione w Stanach Zjednoczonych tylko legalnie, a więc jeśli ktoś z Polaków pracował tam nielegalnie, jak to potocznie się nazywa : „na czarno”, wówczas nie przysługuje nikomu zwrot podatku za taką pracę, no bo i z jakiego powodu. Zwrot podatku to kwestia, o którą warto zabiegać. Może być tu bowiem mowa o znacznych kwotach pieniężnych. I tak, na przykład za trzy miesiące pracy na terenie Stanów Zjednoczonych możemy otrzymać nawet pięćset dolarów należnego zwrotu podatku. To niewątpliwie niebagatelna sumka.

Kroki, jakie powinniśmy poczynić, aby otrzymać zwrot podatku za pracę w USA, to złożenie odpowiednich dokumentów i przekazanie sprawy na przykład firmie euro-tax, zajmującej się odzyskiwaniem zwrotów podatków. W przypadku pracy w USA, wystarczy dokument karta podatkowa W-2. W przypadku nieposiadania tej karty, euro-tax jest w stanie rozliczyć nas dzięki posiadaniu przez nas payczeków. Firma wyżej wymieniona jest w stanie odzyskać dla zgłaszającego się do nich klienta chcącego zwrotu podatku, pieniądze należące się z podatku federalnego, oraz z podatku stanowego za wykonaną na terenie Stanów Zjednoczonych pracę.

Dodaj komentarz