Zwrot podatku – Irlandia

Pracując w Irladnii a będąc akutalnie, od niedawna w Polsce, bądź zamierzając w najbliższym czasie wracać do Polski, powinniśmy zająć się sprawą zwrotu należnego nam za ów pracę podatku. Pracując w przeszłości, bądź aktualnie w Irlandii możemy, a nawet powinniśmy ubiegać się o zwrot podatku za pomocą wypełnianiu karty podatkowej o nazwie P czterdzieści pięć, bądź P sześćdziesiąt. Jeśli osoba chcąca otrzymać zwrot podatku, a nie posiada wyżej wymienionych dokumentów, rozliczenie może się odbyć za pomocą payslipów. Payslip to rozliczenie otrzymywane wraz z cotygodniową wypłatą. Wnioski o zwrot podatku związanego z pracą w Irlandii można składać przez cały rok.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Co ważne, zwrot podatku może być możliwy dla czterech ostatnich lat, czyli dla roku dwa tysiące jedenastego, dwa tysiące dziesiątego, dwa tysiące dziewiątego, dwa tysiące ósmego. Klient, który zgłasza się do  firmy euro – tax otrzymuje zestaw dokumentów wraz z instrukcjami jak dany dokument prawidłowo wypełnić. Nie ma zatem miejsca na pomyłkę. Okres realizacji zwrotu podatku trwa jedynie od trzech do sześciu miesięcy. Jest to więc czas dość krótki. W przypadku pracy w Irlandii wysokość zwrotu podatku za wykonywaną pracę na terenie Irlandii, możemy otrzymać kwoty nawet rzędu osmiuset euro. W przeliczeniu na złotówki otrzymamy naprawdę sporą sumkę. Istnieją specjalne kalkulatory, które potrafią obliczyć ile należy nam się zwrotu podatku.

Kalkulator taki znajduje się na stronie internetowej euro-tax.pl. Możemy tam sami sprawdzić ile należy się nam zwrotu podatku. W przypadku, gdy klient starający się o zwrot podatku potrzebuje pomocy doradcy, bądź chce uzyskać więcej informacji na temat swojego zwrotu podatku istnieje możliwość kontaktu telefonicznego ze specjalistą w tej branży. Wystarczy, że w przypadku, kiedy jesteśmy klientem firmy euro – tax, wypełnimy odpowiedni formularz, a konsultant w ciągu następnych czterdziestu ośmiu godzin zadzwoni do nas i będziemy mieli możliwość skonsultowania naszego problemu z fachowcem w branży zwrotów podatków.

Dodaj komentarz